עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואיתכלים לבחירת עו"ד הבקיא בתחום הרפואה והמשפט

אם נפגעתם כתוצאה מהליך רפואי כלשהו, ייתכן ומדובר במקרה של רשלנות רפואית, המצדיק הגשת תביעה לבית המשפט. כדי לעשות זאת, יש להיעזר בשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית, הבקיא בכל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות לתחום זה.

למה חשוב לשים לב כשבוחרים עורך דין, לצורך ייצוג והגשת תביעה כזו? הנה כמה פרמטרים שכדאי לבדוק:

  • מהי מומחיותו של עורך הדין – כשמחפשים עורך דין רשלנות רפואית, חשוב לבדוק מהי מומחיותו של עורך הדין הנבחר. מכיוון שמדובר בתחום מורכב מאד, המשלב לא מעט מתחום הרפואה לצד התחום המשפטי, כדאי שיהיה זה עורך דין המתמחה בעיקר במקרים של רשלנות רפואית ובקיא בכל הסוגיות הרלוונטיות אליהם. ניתן למצוא כיום לא מעט עורכי דין המציעים את שירותיהם בתחום דיני הנזיקין, אולם כל זאת מבלי שתהיה להם את המומחיות בתחום ובעיקר את ההבנה והיכולת המקצועית הנדרשת לכך.
  • ניסיונו של עורך הדין – מכיוון שהצלחתה של התביעה המשפטית תלויה לא מעט בעורך הדין הנבחר, חשוב לבדוק מהו ניסיונו של עורך הדין שבו מעוניינים. כשמחפשים עורכי דין רשלנות רפואית, נתקלים בעורכי דין רבים שנמצאים בתחילת דרכם ולעומתם עורכי דין אחרים שפועלים כבר שנים רבות בתחום. הניסיון במקרים אלה חשוב במיוחד ובעיקר בשל סוג התביעה. מכיוון שתביעות רשלנות רפואית מעלות לא אחת סוגיות מורכבות מאד ובחינתם של אלמנטים רבים, עורך דין המכיר את התחום היטב ומנוסה בהגשת תביעות כאלו, יוכל להתמודד עם זה בהצלחה רבה.
  • מידת הכימיה שיש לכם עם עורך הדין – עורך דין, המייצג את לקוחותיו, חשוב שיהיה קשוב אליהם לאורך כל הדרך. חשוב שהתקשורת והכימיה איתו תהיינה מוצלחות, שכן בדרך זו יוכל עורך הדין לקבל מהלקוח, שאותו הוא מייצג, את כל המידע הנדרש ולהציע לו חזרה מענה מקצועי ואמין מאד. פגישת ייעוץ מקדימה יכולה להיות דרך מצינת לבדוק זאת, ובמקביל גם לעזור לבחון את המקרה והאם אכן מדובר באירוע של רשלנות רפואית המצדיק הגשת תביעה. במסגרת הפגישה כדאי לשאול את עורך הדין לגבי ניסיונו בעבר, לגבי תביעות שבהן הוא טיפל וגם לבקש ממנו מידע כללי על תחום הרשלנות הרפואית.
  • סקר שוק והשוואה בין כמה עורכי דין שונים – ישנם לא מעט עורכי דין רשלנות רפואית וגם משרדי עורכי דין המציעים את שירותיהם בתחום זה. חלקם מקצועיים מאד ואחרים פחות. במסגרת החיפוש אחר עורך הדין המתאים כדאי לבצע סקר שוק ולפנות אל כמה עורכי דין שונים או אל כמה משרדים שונים. חשוב להשוות בין מידת המקצועיות והניסיון של כל אחד מהם, בין שכר הטרחה הנדרש עבור הטיפול במקרה וגם לבדוק, ובמידה ומדובר במשרד של עורכי דין, האם זהו משרד ידוע ומוכר.
  • קבלת המלצות וחוות דעת – אין כמו חוות דעת מלקוחות קודמים וקבלת המלצות מאנשים קרובים. כדי לוודא שמדובר בעורך הדין המתאים לכם, ובעיקר כזה שיעמוד לצידכם לאורך כל הדרך ויסייע לכם בהתמודדות, שגם כך איננה פשוטה, פנו אל לקוחותיו הקודמים ובקשו לשמוע מהם על מידת שביעות רצונם מהשירות שניתן להם ממנו. בנוסף, אם אינכם יודעים לאיזה עורך דין רשלנות רפואית לפנות, בקשו המלצות מחברים או מבני משפחה שנעזרו בעבר בשירותיו של עורך דין והיו מרוצים ממנו.

חשיבותה של הבחירה הנכונה

ניתן לראות כי ישנם לא מעט פרמטרים שאליהם יש להתייחס במסגרת החיפוש אחר עורך הדין המתאים. תביעות רשלנות רפואית, שלא כמו תביעות בתחומים אחרים, משלבות במסגרתן סוגיות מורכבות במיוחד, המצריכות ידע מקצועי וניסיון עשיר בתחום זה. הגשת תביעה כזו מצריכה גם קבלת חוות דעת של מומחים, איסוף מסמכים רפואיים שונים ועוד. נדרשת לטיפול בתביעה יכולת גבוהה מאד, שלא בהכרח קיימת אצל כל עורך דין.

כדי שתוכלו ליהנות מפתרונות ברמה גבוהה וממענה מקצועי ונכון, אתם מוזמנים לפנות אלינו ולהיעזר בשירותינו המשפטיים, שיסייעו לכם בהגשת תביעת הרשלנות הרפואית ובהתמודדות איתה. אנו מציעים לכם ניסיון עשיר, מומחיות בתחום זה וגם ידע מקצועי רחב מאד, הכולל היכרות עם תביעות שהוגשו בעבר וסוגיות משפטיות שונות. מומלץ לכם לבצע את הפנייה מוקדם ככל האפשר, כדי שנוכל יחד לבחון את המקרה שלכם ולבדוק האם וכיצד ניתן להגיש את התביעה בשמכם על מנת שתוכלו לממש את הזכויות המגיעות לכם.

[ois skin="skin2"]